عقل و گ... علت اصلی شکست تيم ايران
ساعت ٢:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/۳/٢۳  

چنانچه ميدانيم طب سنتی ما ايرانيان که بوعلی پايه گذار آن بوده،‌ معتقد است بدن انسان از چهار طبيعت:

۱. بلغم

۲. خون

۳. صفرا

۴. سودا

تشکيل شده است. (صبر کنيد ربط آنرا به فوتبال می‌گويم) متاسفانه با ورود پزشکی جديد، اين طب به فراموشی سپرده شده است، ولی حداقل در مورد ما ايرانيان مصداق دارد!

مثلا حتما شما هم گرمی‌تان می‌شود که از نظر پزشکی‌ی جديد حرف بی پايه‌ای است ولی همين جمعه اخوی بزرگ ما يک ليوان شير و موز و کاکائو و شکلات و ... خورده بود پيشانی‌اش پر جوش شده بود! اگر گرمی دروغ است پس سياوش خان چه مشکلی داشت؟!

اما....

مشکل ديگر ما اين است که گاهی اين طبيعت‌ها با هم مخلوط می‌شوند!
چگونه؟!

می‌دانيد که خون وظيفه رساندن غذا و اکسيژن به سلول‌های بدن و از جمله سلولهای مغز را دارد! تصور کنيد که قدری صفرا يا بلغم از کيسه صفرا يا روده وارد خون شود! ساده‌تر بگوييم قدری مدفوع (گ...) وارد خون شود!

اين بلغم يا صفرا يا (گ...) به همراه خون در بدن می‌گردد و به يک باره وارد مغز می‌شود! در اين لحظه است که فرد ايرانی کارهايی انجام می‌دهد که معلوم نيست چرا! در اين حالت می‌گويند شخص مورد نظر «عقل و گ..ي» شده است.

اما افراد مختلف  در اين لحظه «عقل و گ...ي» چه می‌کنند؟! مثلا:

يک مدافع به نام کعبی در اين لحظه به يک دروازه‌بان که معمولان «عقل و ...ي» است پاس می‌دهد! در حاليکه اگر خون خالص در بدن او گردش داشت هيچ وقت به ميرزاپور پاس نمی‌داد!

يک دروازبان به طرف توپ حرکت می‌کند ولی در آخرين لحظه خون مخلوط به مغزش نفوذ می‌کند و دلش برای دروازه تنگ می‌شود و بر می‌گردد و گل می‌خورد!

يک نفر در حاليکه خودش تقاضای رشوه کرده وقتی می‌خواهی رشوه بدهی داد می‌زند و می‌گويد «فکر کرديد من از اوناشم»!

يک نفر خودکشی می‌کند!

يک نفر می‌ خواهد مردم را روی ريل مترو حول بدهد!

يک رييس جمهور سابق می‌‌گويد منظور من از دموکراسی همان استبداد است!

بعضی‌ها اين حالت را با اين عبارت بيان می‌‌کنند: «ديوچار يگ حاولتی ديگانه‌ای شده‌ام» يعنی «دچار يک حالت دوگانه‌ای شده‌ام»

عزيزان من همه اين حالت‌ها مربوط به همان امتزاج طبايع مختلف در بدن شما و بنده است! يعنی خون ما ناخالصی پيدا کرده و اين ناخالصی به مغز رسيده! سعی کنيم اين لحظه‌ها را کمتر کنيم!

پس خنکی بخوريد در فصل پاييز انار بخوريد! در تابستان آب زرشک! گرمک هم خيلی خنک است! به تيم ملی هم بدهند و دولت هم بخورد و من هم بخورم  همه باهم ...و .....

 


کلمات کلیدی: