دیه سگ، فحش نیست!

عبارت دیه سگ، فحش نیست، حتی حرف بد هم نیست، به مطلب زیر دقت کنید:
آیا می‌دانید سگ چه جایگاه مهمی دارد! از انسان هم بیشتر!

   

‌ماده 207 ـ
دیه سگ به ترتیب زیر است:
1 ـ سگ شکاری چهل درهم خواه آموزش یافته باشد یا نباشد.
2 ـ سگ گله بیست درهم.
3 ـ سگ نگهبان منزل یا باغ بیست درهم.
4 ـ سگ مزرعه، محصول یک هکتار غله مانند گندم.
‌تبصره 1 ـ غیر از سگ‌های مذکور هیچ سگی ملک مسلمان نخواهد شد و اتلاف آن نیز ضمانی ندارد.
‌تبصره 2 ـ آنچه به عنوان دیه برای از بین بردن سگ‌ها بیان شده است نباید از آنها تجاوز نمود و چیزی را به عنوان قیمت سگ دریافت کرد.

 حالا بستگی دارد به سگ که اهل کجا باشد، و درهم کجا را حساب کنیم! امارات، کویت، قطر و آمریکا!!!!!!!!

این کامنت از آبهای سپید است که چون خیلی سؤالات خوبی طرح شده در اینجا می‌آورم:

چند نکته:
1- حالا اگه یه مسلمانی سگ کوچولوی پشمالو داشت دیه نداره؟

پاسخ کاوه: نه! تبصره 1 دقیقاً به همین نکته اشاره می‌کند!

2- بعد اینکه سگ مونث و غیر مونث دیه ی یکسان دارند خدای نکرده؟ خب شاید احتمالا سگ مونث یا همان ماده را به عنوان سگ شکاری قبول ندارند. شاید از سگ های ماده به عنوان سگ های آشپز استفاده می شود که آنها دیه ندارند!
3- قانون ارث هم دارند سگ ها؟
4- خروج از کشور چی؟
5- تجاوز...

پاسخ کاوه: اگر این جنایت اخیر (مورد 5) توسط نیروهای خودسر انجام شود عیبی ندارد، جوان بوده‌اند یک خودسری‌ای کرده‌اند دیگر، جوانی که بدون خودسری نمی‌شود!

/ 3 نظر / 25 بازدید
آب های سپید

چند نكته: 1- حالا اگه يه مسلماني سگ كوچولوي پشمالو داشت ديه نداره؟ 2- بعد اينكه سگ مونث و غير مونث ديه ي يكسان دارند خداي نكرده؟ خب شايد احتمالا سگ مونث يا همان ماده را به عنوان سگ شكاري قبول ندارند. شايد از سگ هاي ماده به عنوان سگ هاي آشپز استفاده مي شود كه آنها ديه ندارند! 3- قانون ارث هم دارند سگ ها؟ 4- خروج از كشور چي؟ 5- تجاوز... 6- ...

تصور می‌کنم به زودی بشود سوالهای دیگری را در این خصوص مطرح کرده و انتظار پاسخ‌گویی هم داشت! مثلا در مورد تاثیر رشته تحصیلی صاحب سگ که در راستای منویات حضرات بوده است یا دور از جان، رفته و علوم انسانی خوانده که در صورت اخیر به دلیل مباح بودن خون صاحب سگ{به جهت فراهم کردن اسباب تکدر خاطر آقایان} به خود سگ دیه‌ای تعلق نمی‌گیرد که هیچ حقش هم بوده است. یک نکته جالب توجه: صاحب سگ ولی دم آن محسوب شده و دیه را می‌گیرد مثل قوم و خویش متوفی(نه از باب جبران خسارت!!!) البته به نظر می‌رسد این که سگ اهل کجا باشد چندان موثر در مقام نیست. چون ممکن است اهل سرزمین قانون حاکم باشد ولی خونش هدر باشد لیکن سگ دیگری اهل کشور دوست و برادر و مفت خور یعنی ..... باشد ولی دیه‌اش دوبله حساب شود. که این همان مسئله‌ای است که شما در مورد درهم قطر و آمریکا فرمودید!!!

؟

بعضی سگ ها شرف دارن......