عشق در کوچه‌ی بچگی

در پس کوچه‌ی تابيده و باريک و دراز!

که از آن نور به سختی گذرد!

در کف خانه‌ی بشکسته موزائيک کثيف!

روی ديوار که موران همه قايم بشوند!

مارمولک به کمين پشه‌ی ولگرد است!

يک نوشته پيداست!

کودکی با اميد!

يک دو خط بنوشته!

عشق در خط کلاس اوليش موج زند!

الفی نستعليق! نون آن بشکسته!

دل او شاد شده!

اندر آن لحظه که با ترس زياد!

با زغال دزدی، روی ديوار حياط بنوشته!

عشق من رويا جان!

و به ديگر خط، پايين:

«اين يادگار منست          هر که بخواند .........»

/ 12 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کاوه

برای حاجی آقا برگشته عزیز: حاجی ديدم همه شعر نو می‌نويسند! من هم يوهو خواستم مسخره کنم اين افراد ضاله را! که ديگر شعر بيخودی ننويسند! يک شعر مسخره گفتم! قربان من آفتامات عشقم خراب شده! سياسی هم بخاطر قول به شما ننوشتم!

مريم

يکی دو پلاک پايين تر از خاموشی خانه های ما کسی هنوز بالای بام قديمی کبوتر و بند رخت چيزی می گويد رو به راهی دور! اما تمام همسايه های ساکت ما می دانند ديگر اينجا جايی برای آب ودانه دريا نيست... آری! کودک ديروز٫ امروز اصلا خياليش نيست که خورشيد رفته است و همه روياهايش را باد همراه خود برده است...

علیرضا

اندکی بعد٬ در دوران ما: نقش قلبی تير خورده بر آجرهای وارفته ديوار با اسپری ای قرمز. آن طرف تر با همان اسپری قرمز ديدم که نوشت: پرسپوليس سرور استقلاله!

اسپایدرمرد

سلام! ايول عليرضا! چيه اينجا همه شاعر شدن؟! من که بلد نيستم شعر بگم! ولی هر چی گشتم يای بشکسته رو تو جمله ها پيدا نکردم!!!!!!

کاوه

با آنكه مخالف سانسور هستم تهديد ميكنم! ديگر كسي كامنتي به طرفداري از پرسپوليس و يا كساني كه از پرسپوليس طرفداري مي‌كنند و هر كس كه به هر نحو مرعوب استكبار شده و در نتيجه از پرسپوليس طرفداري ميكند نگذارد! والا خودش و وبلاگش را به حاجي مي‌سپارم!

پزز

خیلی خدا بود. بسی لذت بردم. مال کیه؟

مريم

برای پزز: کامنتت را که خواندم پرده حرير اشک چشمانم را پوشاند چرا که تو هیچ گاه ندانستی که کاوه ما بداهه می گوید از پشت پنجره ای رو به شمال و مريم دلخسته می شنود صدايش را از پنجره ای رو به پارک شهر! و به قول دوستمان: غم اين خفته چند خواب در چشم ترم می شکند

عليرضا

سلام سرکاراگاه کاوه لطفا يه گروه از کارگاهان خبره کوچه مردها رو به منطقه عملياتی آبهای روان ارسال کنيد. يه تازه وارد اومده که داره گرد و خاک ميکنه. میخوام رسيدگی و اقدام لازم بعمل بياد لطفا تمام

دختری از جنس هيچکس

خوبي زبان ما اينه که هميشه پر از ابهامه. ما واسه شعر نو قالب داريم اما هيچ محدوديتی تو مفومش نيست. می شه هر مفهومی رو توش گنجوند حتی اينقدر که اگه مسخره هم بنويسيم بسته به نگاه خواننده می تونه پرمفهوم برداشت بشه. گاهی هم در اوج مفاهيم برداشت سطحی از شعرت می شه. نتيجه اينکه بيشتر رو مخ خواننده کار کنيد تا به مفوم شعرتون فکر کنيد.

Bizz

خيلی قشنگ بود. ايول!