من کیستم؟

در پاسخ به دوست بی‌نام جدیدم (چون یک خواننده بی نام دیگر هم داشتم)، که خواسته از خودم بگویم! البته قبلا یک نظم در مورد خودم گفته بودم که با توجه به کسانی که می‌دانم به این وبلاگ می‌آیند، شرم دارم بنویسم!

اهل تهرانم من
روزگارم، شکر
نه از آن شکر گویند همه

سالی یک بار اگر شد به گلی می‌نگرم

در پس کوچه پرپیچ زمان
گم شدم پاک
ندانم که کی‌ام
نه مدیرم! نه هنرمند! نه یک ماهیگیر
نه نویسنده، نه آهنگر و نه کشتی گیر

اسم خود، کاوه نهادم به خیال
که بدانم ضحاک
به کمین است هنوز
و نگویم که به من چه
بخورد مغز همه

چند سالی است بلاگی دارم
آرشیوش پیداست
یار دیرین شده‌ایم

عده‌ای از سر ذوق
یا که از بی‌کاری
یا که از گوگل و آلتاویستا
به سراغم آیند
دمشان گرم بماند به ابد

دیر شد، باید رفت
کار دارم امروز

تن سهراب بلرزد در گور
پاک بشکست همه شیشه‌ی تنهایی او

آه سهراب عزیز
که چه کردم با تو!

خاک بر سر من
نور بر قبر تو باد

 

/ 6 نظر / 8 بازدید
پزز

احسنت!

[لبخند]از این که پاسخ دادین سپاسگزارم! من هم اهل تهرانم ، در میان خیابان های شطرنجی آن ، اما ، گم شده ام ... بیشتر ، برگ ها را می نگرم ، برگ چنار ... و درختان را... از میان هیاهوی ماشین ها هم ، می کشم گوش ... تا بیابم صدای پای آب را ... دوستش دارم ... با خودش می بَرَدم تابه جایی ، تا دور ... آب را می گویم ، دوست اینترنتی ام... [چشمک]

آب های سپید

منم خواهر شاعر فوق هستم! استعداد خاصی هم ندارم! بیشتر بلدم غر بزنم! ولی این شعر خیلی خوب بود! منو هم اینجوری معرفی کن بذارم تو وبلاگم.

خواننده بي‌نام اولي!!

سلام اولا بايد به ذوق و قريحه شما تبريك گفت. ثانيا وقتي اسم اين پست را ديدم (قبل از خواندن محتوا) يك مسابقه قديمي در ذهنم تداعي شد. همان مسابقه‌اي كه در دهه 60 جزو سرگرمي‌هاي ملت مظلوم و قانع ايران بود: يه سايه روي يه پرده و بععد مي‌پرسيد "من كيستم؟" و طرف كلي راجع به سوژه مورد نظر تفاصيل مي‌گفت و ... حالا حدس بزن "اون كيستش؟" فكر كنم شما بهتر از من يادتان هست.

بماندبرای بعد

چه قریحه ی فوق العاده ای!ایول[گل] مهندسین این مملکت هم شاعرندنه؟

سحر

در حوالی شب پرسه میزدیم و از درز پنجره های کوچک ستارگان قطره قطره نور میچکد. "نجوای چند سایه زیر سپیدار و خیابانهای خالی از سلام و تبسمهای تلخ شب......." صدای شب فقط همین بود سکوت" ما از این جاده گذشتیم و هزاران هزار خاطره ره اورد این جاده هاست. بی انکه بدانم این همه بغض گره بسته در گلویم از چیست؟؟؟؟ غبار پیراهنم را میتکانم ......... تموم زندگیم لبریز میشه از حسرت سلام عزیز..کلبه قشنگی داری.دوست داشتی با قدمهای سبزت عطر حضورت در کلبه ام طنین انداز کن.راستي پايين نظرات لينك آموزش فال قهوه و تعميرات خودرو رو هم گذاشتم دوست دارم نظرت در مورد اين لينكها هم بدونم....من که سرزدم دوست دارم تو هم یه سر بزنی مهربون..اميدوارم اين رفت و آمدها ادامه داشته باشه منتظرتم