پولدار بميريم يا فقير؟!

پولدار بميريم يا فقير؟!

چند روز پيش ختم يک آدم پولدار رفته بودم! خيلی جالب بود تفاوتهای زيادی بين ختم پولدارها و فقيرها هست! از جمله:

در ختم پولدارها چهل تا دسته گل بزرگ (از طرف شرکتهای مختلف که خيلی همه ناراحت هستند!) از دم در تالار تا پشت سر سخنران گذاشته‌اند ولی در تالار ۲۰ نفر با کراوات مشکی نشسته‌اند14.gif!

در ختم فقير‌ها يک دسته گل مردنی، وسط شبستان مسجد گذاشته‌اند که آنرا هم فرزندان متوفی خريده‌ و به پدرشان تقديم کرده‌اند! در عوض ۲۰۰ نفر کف شبستان چهار زانو نشتند!

در ختم پولدار‌ها ۴۰ نفر از دم در تا اولين صندلی تالار ايستاده‌اند تا نسبت خود را با متوفی اثبات کنند، در حاليکه در ختم‌های فقرا فقط پسران متوفی زحمت ايستادن را بخود می‌دهند که گاهی هم به نوبت اين کار را انجام می‌دهند!

و اما وابستگان در جه يک چه می‌کنند؟!

در ختم پولدار‌ها مردها گريه نمی‌کنند و در عوض با بالا انداختن يک ابرو وانمود می‌کنند31.gif که به گذشته فکر می‌کنند،‌ در حاليکه به‌ آينده خوب خودشان فکر می‌کنند13.gif! و زنها نيز اشک‌های بسيار کوچک خود را به آرامی از زير عينک دودی با دستمال لسمين خشک می‌کنند!

امادر ختم فقرا .... مردها به گذشته فکر می‌‌کنند و به بدبختی آينده و برای بدبختی خود و متوفی گريه می‌کنند. و اما زنها شيون می‌کنند! قش می‌کنند!  نفرين می‌کنند! با خدا حرف می‌زنند! اوه17.gif ....

در ختم پولدارها به تازگی يک دوربين مدار بسته جمعيت را زير نظر می‌گيرد و تصوير حاضرين را روی يک پرده بزرگ بخش می‌کنند! بنابراين حضار بايد بسيار موقر بنشينند روی صندلی و فقط گاهی می‌توانند با ريش پروفسوری خود بازی کنند ولا غير!

اما در ختم فقر! چون همه رو به منبر روی زمين نشسته‌اند! می‌توان چرت زد24.gif! می‌توان به خزعبلات آقا خنديد18.gif! می‌توان با يک دوست قديمی گفت و گو کرد33.gif! می‌توان ميوه خورد و ...

اما گلهای پولداری هر روز بهتر می‌شود! وسط گلها شمع می‌گذارند! نخل می‌کارند! حتما درآينده گلهای عزادار به بازار می‌آيد که سينه می‌زنند! شايد هم شاگرد گل فروش را وسط گل بنشانند تا گريه کند و به سر خودش بزند17.gif!

شما چطور فکر می‌کنيد؟

ختم پولداری بهتر است يا فقيری؟

اصلا پول بهتر است يا فقر! علم بهتر است يا ثروت؟ عشق بهتر است يا دوستی؟ خاک بهتر است يا سنگ؟ انرژی هسته‌ای بهتر است يا صلح؟ اينترنت بهتر است يا اينترانت داخل کشور؟! که هيچ کار ديگه‌ای با انيترنت نتوان کرد جز وبلاگی نويسی؟! خرزو خان آمده بايد بروم؟<<<<<<<29.gif>>>>>>>

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
Alireza

خيلی بده که آدم ساعت ۶ صبح سر کوچه قرار داشته باشه (البته قرار کاری-ورزشی!) که بره کوه اونم با هدف قله و ساعت ۵:۵۹ زنگ بزنن که آقا کنسل شد و از زور بی خوابی بشينی پای اينتر نت. بازم خوبه که شما آپديت کردی و من يه مطلب جديد ديدم. ممنونم آقا

maryam

من خودم تا چند وقت پيش فکر می کردم بابای پولدارا نمی میرن! چون هروقت بهشت زهرا می رفتیم آدم فقیرا زیاد تر از آدم پولدارا بودن. تا اینکه مجبور شدم برم يه ختم پولداری!!! از همينا که گفتی. وقتی رفتم فهمیدم که بابای اینا هم می میره اما قیافشون شبیه کسایی می شه که می خوان برن عروسی و لباس شب می پوشن. وقتی این اتفاق می افته خانم ها وقتی می رن ختم آرایشگاه می رن و شينيون می کنند و کت شلوار می پوشن(در پوشیده ترین حالت)!! وقتی وارد سالن شدم گفتم Maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa بعد گريه و غش و اين حرفا هم اصلا نيست. خونشونم شمع روشن می کنند و يک موسيقی ملايم مي ذارن. اما وقتی باباي فقيرا می ميره زود می دوند از سر کوچه يه پيراهن مشکی می گيرن که گران هم نباشه. تا چهلم و شايدم تا سال همونو می پوشن. بعضی ها هم اصلا تعداد بچه هاشون رو بر اساس تعداد گريه کن ها در بخش خانم ها و آقايان مسجد تنظيم می کنند و بچه دار می شوند که اگر يه روز مردند هم در آقايان گريه کن داشته باشند هم در خانم ها!!!! که آبرويشان حفظ شود.

اسپایدرمرد

سلام! من بچه بودم که يه نفر از معدود پولدارهای شهر که بابام با هاش اشنا بود (تنها افتخار خانوادگی ما!!!) مرد! وقتی رفتم اونجا هر جا نگاه ميکردم از همون دسته گلهايی که گفتی بود بابام گفت اينو ميبينی هر شاخه گلش سه هزار چوقه!! اخر سر هم وقتی که از خانواده ها تشکر ميکرد بعد از خوندن دو تا خانواده شروع کرد به خوندن شرکت هايی که ابراز همدردی کرده بودن و تا پنج دقيقه تقريبا ادامه داشت....... به اين ميگن پيوند کار و زندگی و مرگ!