ملت ظالم

از جمله‌ی: ما ملت ایران کلاً ..... هستیم، بدم می‌آید! شاید بگویم متنفرم! از کتاب جامعه شناسی خودمانی هم به این دلیل خیلی دلخور بودم! اما متأسفم که به این نتیجه رسیده‌ام:

ما مردمی دلتنگ شده‌ایم که همه به هم ظلم می‌کنیم! یک خانم اگر ماشینش خاموش شود، تا بخواهد دنده‌ی ماشین را خلاص کند، و استارت بزند (20 ثانیه) 20 تا بوق برایش می‌زنند! یک منشی دکتر فکر می‌کند ملت رعیت آقای دکتر هستند! یک کارمند بانک از مشتریان بانک متنفر است! یک قاضی (لعن الله اکثرهم) و (حفظ الله اقلهم) واقعاً خدا را بنده نیست و مردم را هیچ می‌بیند! چرا!!!

چرا ظلم در ما نهادینه شده است! ملتی عبوس و ترشروی!

شاید چون می‌گویند: "الناس علی دین ملوکهم" یعنی "مردم به روش حاکمان خود می‌روند." شاید هم به این دلیل که حاکمان نیز برآمده از همین مردم هستند! و "خداوند حال و وضعیت قومی را تغییر نمی دهد تا خود موجب تغییر وضعیت خویش شوند " (إن الله لایغیر مابقوم حتى یغیروا ما بأنفسهم)

دلم می‌خواهد شیرجه بزنم در یک استخر و ساعت‌ها زیر آب "فریاد زیر آب" را بخوانم!

/ 5 نظر / 12 بازدید
خواننده بی نام

میدونید چرا نوری زاد به سال حبس و شلاق محکوم شد؟؟ چون به جناب قاضی القضات گفنه بود : بالای چشم مبارکشون ابرو هِ! حالا حضرتعالی میفرمایید لعن الله و ... بی خیال آقا! این ملت بینوا هم که از اولش اینطوری نبودند. شدند! ما هم یکی از همین ملت.

به تماشای آب های سپید

خونه هامون پر نرده پشت هر پنجره پرده قفسا پر پرنده لبای بدون خنده چشم ها خونه ی سواله مهربون شدن محاله نه برای عشق میلی نه کسی به فکر لیلی

مادام « میم »!

بعلی درست می فرمایید ولی همین مردم نیستند که برای اینکه زودتر به لقای آقای دکتر بروند هی به منشی زیرمیزی در میکنند و چسپیده اند به چند دکتر معروف انگار که طرف خدا هست؟و یا همین مردمند که مصداق همین کاریکاتور و یا ضرب المثل ترکی « عاجزه ظالم ظالمه گرفتار » هستند؟ معنی: در مقابل عاجز ظالم و خود گرفتار ظلم ظالمی هستند

http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=103060 حتما ملاحظه بفرمایید. جالب است

كاوه پارسي

براي "مادام ميم!" وبلاگ شما را ديدم اشعار و مطالب آن بسيار زيبا بود ولي حيف كه نمي‌توان در آن كامنت گذاشت!