متن کامل گزارش ایزوگام سقف آرامگاه کوروش به یونسکو

 

 

جناب آقای مدیر یونسکو

 

نظر به شایعاتی که در مورد تخریب سقف آرامگاه کورش توسط بدخواهان دولت مهرپور پراکنده شده است این گزارش تکمیل و به یونسکو ارسال می‌شود:

 

برای تعمیر سقف آرامگاه ابتدا مناقصه‌ای برگزار شد، در این مناقصه طرح‌های زیادی برای سقف آرامگاه ارائه شد که به شرح ذیل است:
  1. برداشتن سقف فعلی و ساخت یک نمازخانه روی سقف آرامگاه، با این طرح سقف فعلی مرمت شده و یک نمازخانه هم به آرامگاه اضافه می‌شود. هزینه این مرمت را ستاد اقامه نماز  متقبل خواهد شد.
  2. برداشتن سقف فرسوده فعلی و ساخت یک بانک قوامین روی آرامگاه، این طرح توسط شهرداری تهران اجرا و افتتاح آن توسط آقای قالیباف انجام می‌شود.
  3. تخریب کامل بنای آرامگاه و ساخت یک حوضچه پرورش ماهی بجای آن، این طرح توسط دولت ایجاد و  به دست توانمند رئیس جمهور محبوب و دوست‌داشتنی افتتاح می‌گردد با اجرای این طرح 10 روستایی عزیز مشغول بکار خواهند شد و این یعنی 10 رای دیگر!
  4. تخریب سقف فعلی و ساخت سقفی جدید از مصالح روز، این طرح با تکیه بر مفاهیم والای سال نوآوری و شکوفایی تهیه شده و پیشنهاد می‌کند که سقف فعلی تخریب شده و بجای آن با سیپورکس (بتن سبک) سفقی جدید ساخته شود و روی آن ایزوگام شده و نهایتا سقف با سفال طبرستان تزئین شود.
  5.  سقف قبلی تخریب شده و سقف جدیدی با معماری اسلامی جایگزین آن می‌شود، سقف جدید گنبدی شکل بوده و شبیه گنبد امامزاده‌ها طراحی می‌شود، بدین ترتیب یک طرح ایرانی اسلامی  خواهیم داشت.
پس از بررسی طرح‌های فوق یکی از اقوام رییس میراث فرهنگی مرمت این بنا را بعهده گرفت و قرار شد تلفیقی از طرح‌های فوق انجام شود، این طرح بدیع طی سه ماه به هزینه سه میلیارد تومان انجام شد. به انضمام نقشه‌ی طرحهای فوق ، چند قالیچه گرانبها تقدیم می‌گردد.

 

 

                                            معاونت تخریب و نوسازی آثار تاریخی

                                                 (معاونت حفظ و احیاء سابق)

                                                      جلال محمودی نژاد 

 

/ 8 نظر / 8 بازدید
سیامک

سلام آقا کاوه وبلاگ قشنگی داری میتونی از همه بازدید کننده هات پول دربیاری به خدا راست می گم. یه سر به وبلاگ من بزن پشیمون نمیشی. موفق باشی http://www.webmasterha.blogsky.com

اسپایدرمرد

گذاشتن سقف شیب دار به نوعی که ماهواره روش قرار نگیره..!

علیرضا

این آقای مشائی باعث شد که من هم بعد از مدتها دست به کیبورد بشم. بازم دم دولت و کبینه اش گرم که اینجوری یه تکونی به ما داد![چشمک]

مینا

باور کنین الان جناب کوروش کبیر خیلیم خوشحاله که سقف نداره .تازه اگه همه مقبره اش خراب میشد خوشحالترم میشد. الان همه از ایرانی بودن فرار میکنن. کوروش هم یکیش.

turk

به این نتیجه رسیدم که تعریف کلمه ملت کاملا بسته به ذهنیت خود فرد دارد. یعنی وقتی دو تعریف متفاوت داریم لزومی ندارد بحث کنیم.

http://tabnak.ir/pages/?cid=29579

پریسا

متن خیلی جالبی نوشتید.من با ذکر اسم وبلاگ شما ان را در کنفرانسی کی در دانشگاه داشتم استفاده کردم و خیلی مورد توجه قرار گرفت.

صادق

بی شرافت دروقگو . خاک بر سر امثال تو و ساده لوحانی که این دروق واضح رو باور میکنن . دررررررووووووقققققگگگگگووووووو .....[تایید]